Jandarmul montan Ionuţ Timofte – Locul I la competiția „Transmaraton”

Jandarmul montan Ionuț Timofte a reprezentat timp de peste 8 ani Inspectoratul de Jandarmi Județean Dâmbovița prin participarea la mai multe competiții sportive (crosuri, semimaratoane pe asfalt și maratoane montane), la care a obținut rezultate notabile.

Duminică, 8 septembrie a.c., subofițerul a obținut locul întâi la general, în Parcul Natural Bucegi, la competiția de alergare pe șosea (în jurul Lacului Bolboci) „Transmaraton”, categoria +40 ani.

A intrat în concurs la proba de cros și a parcurs o distanță de 10 km cu +220 metri diferență de nivel, la care a obținut un timp de 39 de minute și 29 de secunde.

Plutonierul-adjutant Ionuț Timofte îşi desfăşoară activitatea în cadrul Jandarmeriei Dâmbovița din anul 2006, fiind încadrat la Postul de Jandarmi Montan Zănoaga.